Ahojte! Volám sa Radka a túto webstránku som založila, aby som zdieľala svoje poviedky a skúsenosti s tvorivým písaním.

Moja snaha už priniesla ovocie v podobe niekoľkých poviedok, o ktorých sa dočítate v časti Moja tvorba. Prevažne sa venujem hororu a urban fantasy.

Snažím sa písať jednoducho s dôrazom na uveriteľné a prepracované postavy. Na tvorbe charakterov si dávam najviac záležať. Nechcem, aby boli čierno-biele, ale hýrili pestrou paletou farieb, vlastností a motívov konania.

Svoj štýl by som charakterizovala ako úprimný a naturálny. Opisujem veci také, aké sú, hoci to môže byť pre niekoho nepríjemné. Azda nie je úlohou hororov šokovať, vydesiť či znechutiť? 🙂

Písaniu som sa venovala niekoľko rokov ako copywriterka a v súčasnosti pracujem v oblasti CRM. Vo voľnom čase čítam a píšem recenzie pre Knižné Červy.

Považujem sa za introvertku, no zapájam sa do množstva aktivít. Dobrovoľníčim v treťom sektore, zaujímam sa o spoločenské dianie a politiku. Som veľkou fanúšičkou Harryho Pottera a mojou fakultou je Slizolin. Zbožňujem psy a mačky, fascinujú ma hady a hmyz (najmä pavúky). Hovorím anglicky a nemecky, pravidelne behám, cvičím a chodím na box. Mojou najobľúbenejšou farbou je ružová.

V čase kreatívnej krízy som sa rozhodla, že keď nemám nápady na poviedky, budem písať aspoň o svojom živote, aby som nevyšla z cviku. 😊

Ak ma chcete kontaktovať, napíšte mi na e-mail r.horniakova@gmail.com. Sledovať ma môžete aj na Instagrame LinkedIn.