Písať som začala, ako je to u začínajúcich pisateľov bežné, pod pseudonymom. V roku 2016 som dokončila krátky psychologický horor Princezná a psychopat a vydala ho prostredníctvom self-publishingu. Dodnes je k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Dostala som naň dobré recenzie, čo ma povzbudilo v ďalšej tvorbe.

Zdroj: books.apple.com

Mojím prvým knižne publikovaným výtvorom bola fantasy poviedka Anička Dušička, ktorú som v roku 2017 poslala do súťaže Martinus Cena Fantázie. Bola uverejnená v zborníku fantasy, sci-fi a hororových poviedok Fantázia 2017.

Pri tvorbe poviedky som zužitkovala rady o tvorivom písaní a zároveň som si vytvorila proces, ktorý mi písanie uľahčil a zefektívnil. Užitočné informácie som následne spísala do série článkov Píšem poviedku, ktorej vyvrcholením je ukážková mikropoviedka Vadí nevadí.

Do súťaže Martinus Cena Fantázie som sa opätovne zapojila v roku 2019, kedy sa moja hororová poviedka Psia podoba dostala do finále Ceny Bibliotéky. Vyšla knižne v zborníku Fantázia 2019.

Finalisti Ceny Bibliotéky. Ja som druhá zľava 🙂 Zdroj: Facebook Cena Fantázie.

V tom istom roku som dokončila aj fantasy poviedku Hadie plemeno. Pôvodne bola určená do súťaže namiesto Psej podoby, ale prekročila ustanovený rozsah a možno ju už považovať za novelu. Rozhodla som sa ju vydať ako e-knihu formou self-publishingu.

V roku 2020 som sa taktiež zapojila do súťaže Martinus Cena Fantázie s hororovou poviedkou Šarha z podsvetia. Bola nominovaná do finále v dvoch kategóriách – Cena Béla a Cena Bibliotéky. Knižne vyšla v zborníku Fantázia 2020.

Skúsenosti s písaním hororu som zhrnula do série článkov Píšem horor, ktoré boli publikované na Knižných Červoch.

Rok 2021 sa niesol v znamení koronavírusu, čo ma inšpirovalo k napísaniu mikropoviedky Vegánka. Venovala som sa tiež revízii starej, menej vydarenej mikropoviedky Konečná zastávka, ktorá je dispozícii na prečítanie na blogu, rovnako ako horor Obchodník so smrťou.

Nasledovala kreatívna kríza, počas ktorej som takmer celý rok nič nenapísala, no počas návštevy prírodopisného múzea v Berlíne som vymyslela poviedku Srdcové záležitosti.

V roku 2023 moja poviedka Des & Hrôza získala Cenu poroty v septembrovom kole súťaže M.Ú.Z.A. Zároveň som konečne dokončila rukopis môjho prvého románu Koleso zla.