Písať som začala pár rokov dozadu a ako je to u začínajúcich pisateľov bežné, samozrejme pod pseudonymom. V roku 2016 som napísala krátky psychologický horor Princezná a psychopat a vydala ju prostredníctvom self-publishingu. Dodnes je k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Dostala som na ňu dobré recenzie, čo ma povzbudilo v ďalšej tvorbe.

Zdroj: books.apple.com

Mojím prvým knižne publikovaným výtvorom je fantasy poviedka Anička Dušička, ktorá v roku 2017 súťažila v súťaži Martinus Cena Fantázie v kategórii fantasy. Bola uverejnená v zborníku fantasy, sci-fi a hororových poviedok Fantázia 2017.

Pri tvorbe tejto poviedky som zužitkovala rady o tvorivom písaní a zároveň som si vytvorila proces, ktorý mi písanie uľahčuje a zefektívňuje. Užitočné informácie som následne spísala do série článkov Píšem poviedku, ktorej vyvrcholením je ukážková mikropoviedka Vadí nevadí.

Do súťaže Martinus Cena Fantázie som sa opätovne zapojila v roku 2019, kedy sa moja hororová poviedka Psia podoba dostala do finále Ceny Bibliotéky. Vyšla knižne v zborníku Fantázia 2019.

Finalisti Ceny Bibliotéky. Ja som druhá zľava 🙂 Zdroj: Facebook Cena Fantázie.

V tom istom roku som dokončila aj fantasy poviedku Hadie plemeno. Pôvodne bola určená do súťaže namiesto Psej podoby, ale prekročila ustanovený rozsah a možno ju už považovať za novelu. Rozhodla som sa ju vydať ako e-knihu formou self-publishingu.

V roku 2020 som sa taktiež zapojila do súťaže Martinus Cena Fantázie s hororovou poviedkou Šarha z podsvetia. Bola nominovaná do finále v dvoch kategóriách Cena Béla a Cena Bibliotéky. Knižne vyšla v zborníku Fantázia 2020.

Skúsenosti s písaním hororu som zhrnula do série článkov Píšem horor, ktoré boli publikované na www.kniznecervy.sk.

Rok 2021 sa niesol v znamení koronavírusu, čo ma inšpirovalo k napísaniu mikropoviedky Vegánka.